moda

Ślub zimą – jaka kurtka będzie pasowała do sukni ślubnej?

Zimowe panny młode wcale nie stoją na straconej pozycji i mogą przygotować naprawdę romantyczne i urokliwe stylizacje. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kobiet, które planują ślub w sezonie zimowym i nie mają zielonego pojęcia, która kurtka do ślubu w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.


O czym należy pamiętać?

Największą wadą ślubu zimą jest oczywiście to, że nie można skorzystać z dobrodziejstwa sukienek bez ramiączek. W takich kreacjach niestety nawet bardzo wytrzymałe kobiety szybko zmarzną. Na szczęście na ramiona bez żądnego większego problemu można założyć eleganckie bolerko albo modną pelerynkę. Warto postawić także na futerka, które najlepiej podkreślają, że bierzemy ślub właśnie zimą. Każdy profesjonalny sklep z sukniami ślubnymi powinien mieć w swojej ofercie sprzedażowej eleganckie wdzianka z polaru. W żadnym wypadku nie można zapominać o termoaktywnej bieliźnie. Zimą doskonale sprawdzą się długie i ciepłe rękawiczki.


Idealna kurtka do ślubu

Do bardzo wielu sukni ślubnych idealnie pasują skórzane kurtki albo ramoneski. Oprócz tradycyjnych białych kurtek można postawić także na kremowe barwy, które od wielu sezonów są bardzo modne. Kobiety, które planują wesele ze sportowym sznytem powinny rozejrzeć się za stylowymi polarami w jasnych kolorach. Do kurtki, jak i zresztą pozostałej stylizacji należy dopasować również odpowiedni buty. Dobrym pomysłem są oczywiście białe kozaczki, które nie tylko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim są niesłychanie wygodne.


Nie tylko ciepła kurtka

Przytulna i ciepła kurtka do ślubu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Podczas nieprzyjaznych warunków atmosferycznych należy doskonale zaplanować logistykę wesela i tzw. plan awaryjny. Nawet, gdy z kościoła do sali weselnej jest bardzo blisko, to trzeba liczyć się z tym, że śnieg zasypie ulice. Zadbać należy przede wszystkim o tym, aby w sali weselnej była porządna szatnia, gdzie będzie można swobodnie zmienić zimową garderobę i założyć nowe buty.

Możliwość komentowania Ślub zimą – jaka kurtka będzie pasowała do sukni ślubnej? została wyłączona