moda

Płaszcz czy kurtka – jakie okrycie powinna wybrać panna młoda?

Zarówno płaszcze jak i kurtki mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Przed dokonaniem zakupu warto jednak poznać największe plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.


Kiedy warto postawić na płaszcze?

W niesprzyjającą pogodę panny młode powinny jak najszybciej zapomnieć o króciutkich bolerkach albo tiulowych okryciach. Zimą najlepiej sprawdzi się delikatny płaszcz o kroju sukni, a jesienią eleganckie futerka. Kobiety, które biorą ślub wiosną powinny rozejrzeć się za eleganckim krótkim płaszczem. Bardzo modne są obecnie płaszcze, które krojem przypominają modne sweterki. Krótkie płaszcze ślubne idealnie pasować będą przede wszystkim do rozkloszowanych sukienek. Projektanci mają w swojej ofercie sprzedażowej płaszczyki nie tylko w wariantach zapinanych, ale również w wariantach niezapinanych, które wbrew pozorom prezentują się bardzo okazale.


O czym należy pamiętać?

Futerka i eleganckie płaszcze są najlepszą alternatywą dla kurtek i co najważniejsze należy je wybierać na śluby organizowane w sezonie jesiennym i zimowym. W letnią niepogodę zdecydowanie lepiej sprawdzą się cienkie płaszcze albo klasyczne kurtki. Kobiety, które postawiły na sukienki z okrytymi ramionami powinny poszukać jednoczęściowych narzutek, które doskonale imitują górę sukni. W obecnym sezonie bardzo modne są także matowe okrycia ślubne. Pamiętać należy jednak o tym, że ozdobne okrycia muszą być spójne z wszystkimi zdobieniami sukni ślubnej. Jeżeli chodzi o same zdobienia to warto postawić na niewielkie kryształy, perełki albo koronki. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że ślubne kurtki i płaszcze powinny być w kolorze sukni.


Modne okrycia wierzchnie do ślubnych stylizacji

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – co jest lepsze płaszcz czy kurtka nie jest prostym zadanie. Wybór w dużej mierze zależy nie tylko od panującej pogody, ale również od indywidualnych preferencji panny młodej. W razie większych problemów warto wybór skonsultować z doświadczonym stylistą.

Możliwość komentowania Płaszcz czy kurtka – jakie okrycie powinna wybrać panna młoda? została wyłączona