moda

Odzież wierzchnia na okres przejściowy

Okres przejściowy pomiędzy zimą a latem to zdecydowanie najbardziej zdradliwa pora roku. Z jednej strony czuć już w powietrzu lato, lecz z drugiej w dalszym ciągu powiać może naprawdę zimy wiatr. Nic więc dziwnego, że to właśnie w czasie przejściowym najłatwiej jest o przeziębienie. Warto więc dowiedzieć się, jak powinna się prezentować w tym czasie damska odzież wierzchnia, a przede wszystkim kurtka, która będzie wtedy noszona. Czym się kierować, wybierając kurtkę damską na okres przejściowy pomiędzy zimą a latem?

Rodzaj kurtki

Od czego więc należy zacząć wybieranie takiej damskie kurtki? Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest w tym wypadku to, aby wybrać rodzaj kurtki, który będzie odpowiadał gustowi danej kobiety. Co jest dostępnego na rynku?
Kurtki przejściowe mogą przyjmować naprawdę wiele ciekawych form. Wśród tych najpopularniejszych wymienić trzeba przede wszystkim bomberkę, kurtkę pikowaną czy też skórzaną lub klasyczną wiatrówkę.

Materiał wykonania

Bez względu na to, jaki rodzaj kurtki się wybierze, kluczową sprawą jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania danego materiału. Szczególnie mocno przyjrzeć się tu trzeba temu, jaka będzie jego grubość, a także czy pod spodem będzie możliwość dopięcia dodatkowego ocieplenia. Kurtka w okresie przejściowym może być naprawdę kapryśna, a to oznaczać będzie także niskie temperatury i deszczową aurę. Warto więc zabezpieczyć się na takie okoliczności.

Dodatkowe cechy dobrej kurki

Co oprócz powyższych spraw warto wziąć pod uwagę, gdy będzie się wybierało taki rodzaj kurtki? Jak się okazuje, istnieje kilka bardzo ważnych cech, które koniecznie muszą być wzięte pod uwagę.
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że kurtka tego rodzaju musi być wodoodporna. W tym czasie nadal padać może dość dużo deszczu, więc łatwo będzie o przemoknięcie. Z drugiej jednak strony kurtka ta nie może być zbyt szczelna, ponieważ powodować to będzie nieprzyjemne pocenie się. Powinna być ona odpowiednio przewiewna, aby można było komfortowo w niej chodzić nawet podczas wyższych temperatur.

Sprawdź to:

Możliwość komentowania Odzież wierzchnia na okres przejściowy została wyłączona