moda

Kurtki przejściowe – rodzaj odzieży, który warto mieć w swojej szafie

Końcówka jesieni i początek kalendarzowej zimy to czas, w którym pogoda jest dosyć kapryśna i zmienna. W jej okiełznaniu pomogą nam kurtki przejściowe męskie.

Co wyróżnia kurtki przejściowe męskie?

Po pierwsze nie są grube, a mimo to jest w nich ciepło. Po drugie są dostępne zarówno w wersji pikowanej, jak i w formie wiatrówki. Ponadto mają zazwyczaj kaptury, które świetnie chronią głowę przed zimnem, wiatrem i deszczem. Kurtki przejściowe męskie mają również stylowe kieszenie i zaszewki, w których łatwo schować ważne dla nas rzeczy. Ponadto są tak uszyte, by nie krepować naszych ruchów ani nie ograniczać dostępu powietrza do naszego ciała. Ich solidny i staranny krój przyczynia się do tego, że starczają nam dłużej niż na jeden sezon.

Jak dobrać kurtkę przejściową adekwatnie do swoich potrzeb?

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na kształt naszej figury. Jeśli jest się niskim mężczyzną, lepiej sprawdzą się kurtki przejściowe o prostym podłużnym kroju. Nie jest tajemnicą, że przy niskim wzroście łatwiej o nadwagę. Długie proste kurtki przejściowe męskie lepiej ją zatuszują. Bomberki są raczej przeznaczone dla wysokich, szczupłych panów.

Oni nie wyglądają w nich źle ani nie są zbyt skrępowani ruchowo. Nie widać u nich również fałdek w okolicach brzucha. Po drugie kurtki przejściowe powinny przepuszczać powietrze i pasować wizualnie do reszty garderoby. Dlatego przed ich zakupem warto zastanowić się, do czego konkretny model mógłby nam pasować. To pozwoli uniknąć ewentualnego rozczarowania. www.kwangjubiennale.org

Gdzie kupować kurtki przejściowe męskie po atrakcyjnych cenach?

Najlepszym miejscem ku temu będą serwisy aukcyjne. Nie dość, że można tam liczyć na przedsezonowe rabaty, to jeszcze wybór modeli kurtek jest naprawdę duży. Przy odrobinie szczęścia i zaangażowania każdy znajdzie tu coś dla siebie. Może i znane sklepy odzieżowe mają jeszcze szerszy asortyment, lecz każą sobie dużo płacić za swoje usługi. Natomiast w internecie można zawsze natrafić na model kurtki przejściówki skrojonej akurat pod nasze aktualne możliwości finansowe.

Możliwość komentowania Kurtki przejściowe – rodzaj odzieży, który warto mieć w swojej szafie została wyłączona