moda

Jaki krój kurtki wybrać, aby ukryć mankamenty figury?

Kobiety, które chcą ukryć niedoskonałości swojej figury, przy zakupie nowej kurtki powinny zwracać szczególną uwagę na jej krój. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jaki krój kurtki postawić, aby zamaskować mankamenty figury i uwypuklić wszystkie swoje największe atuty.


Figura Y

Kobiety, które mają długie nogi powinny postawić na takie kurtki, aby pokazać nogi w całej swojej okazałości. Można to osiągnąć za pomocą krótkich kurteczek, które mają szalowe kołnierze i dość stonowane kolory. Panie, które preferują dłuższe płaszcze powinny rozejrzeć się za takimi modelami, które doskonale zaokrąglą biodra. Elegancki płaszcz może posiadać ciekawe falbanki, duże kieszenie, marszczenia i rozkloszowania. Unikać należy dużych szali, które niepotrzebnie tylko powiększają górę.


Figura F

Szczupłe i drobne kobiety powinny postawić na delikatne, lekkie i dobrze skrojone kurtki. Unikać należy puchowych kurtek kołder, które przy drobnej sylwetce nie prezentować będą się zbyt okazale. Godne uwagi są z kolei eleganckie kurtki stylizowane latami 70-tymi, które charakteryzują się trapezowym fasonem. Dobrym wyborem są również krótkie pelerynki oraz modne kurtki o krojach żakietów.


Figura X

Kobiety z taką figurą powinny skupić się głównie na wyraźnym zaznaczeniu swojej talii. Eleganckie kurtki albo płaszcze koniecznie muszą posiadać pasek. Jedyną alternatywą dla kurtek bez paska są jedynie taliowane fasony, które nie każdej kobiecie mogą przypaść do gustu. Pamiętać należy również i o tym, że w żadnym wypadku nie można powiększać ramion specjalnymi poduszkami i pagonami. Najlepszym wyborem są szlafrokowe zapięcia oraz kroje z początku lat 50-tych. Aby podkreślić idealną symetrię ciała należy dobierać dodatki jednakowe na górze i dole. Kobiety, które do kurtki lub płaszcza chcą założyć elegancki szal, powinny poszukać do nich rękawiczek w tym samym kolorze.


O czym należy pamiętać?

Panie, które nie mają zielonego pojęcia jaki krój kurtki wybrać zawsze mogą skorzystać z pomocy doświadczonego stylisty albo samego sprzedawcy. Bardzo wiele ciekawych inspiracji można znaleźć także na internetowych blogach odzieżowych.

Możliwość komentowania Jaki krój kurtki wybrać, aby ukryć mankamenty figury? została wyłączona